PLAUKAI. ŠNEKAME APIE JUOS.
Labas rytas, skaitytojai!
Štai ir aš vėl čia - seniai pabudusi ir jau spėjusi pavargti. Iškarto sakau, man labai patinka rašyti įvairius straipsnius, todėl šiandieną parašysiu kelis :) Ant stalo lapeliai su temomis, šalia kelios knygos apie nagu, plaukų, odos priežiūra. Pradėsiu nuo plaukų.
Plaukai. Šiais laikais tai labai svarbus įvaizdžio aksesuaras ne tik mergaitėms ir panelėms, bet ir vaikinukams. Dažnai pasirenkame netinkamas priemones ir tuomet nukenčia mūsų plaukai. Ką daryti? Reikia kuo greičiau atsisakyti įvairių plaukų lakų, purškiklių ir kitų panašių dalykų. Kuo natūraliau mes rūpinamės plaukais, tuo jie atrodo labiau prižiūrėti.
Šiek tiek apie plaukus:
Nuo senų senovės plaukai buvo laikomi jėgos, o dažnai ir socialinės gerovės simboliu. Pasąmonėje užfiksuota: daug plaukų – daug jėgos. Plaukai ir dvasia yra artimai susiję. Pagal šukuoseną netgi galime nustatyti dvasinę nuotaiką.
Įvairaus temperamento žmonės turi skirtingus plaukus. Be to, tai yra rasės ir kūno sudėjimo požymis.
Galvos plaukų skaičius priklauso nuo spalvos: šviesiaplaukiai turi apie 150 000 plaukų, o rudaplaukiai – tik apie 90 000. Tačiau šviesiaplaukių plaukai yra ploniausi, o rudaplaukių daug storesni.
Per mėnesį plaukai dažniausiai užauga 1 centimetrą. Naktį jie beveik neauga.
Kaip plauti plaukus:
Į klausimą, ar dažnai reikia plauti plaukus, atsakome: visada, kai tik pajuntate, kad plaukams to reikia. Švelniomis, natūraliomis priemonėmis plaukus plauti galima dažnai, o vanduo apskritai plaukams yra naudingas visada.
Galvą trinkti galima ir tada, kai jaučiatės išsekusi, nėra nuotaikos ir pan. Perplaunant plaukus vėsiu vandeniu, pagerėja galvos odos kraujotaka, kartu ir plaukų struktūra.
Bendrų plovimo taisyklių nėra. Svarbu, kad procesas truktų kuo trumpiau ir būtų naudojama kuo mažiau putų.
Plaukų priežiūros priemonės niekada neturėtų erzinti plaukų ir galvos odos. Plaunant plaukus kietu vandeniu ir netinkamomis priemonėmis, galvoje lieka kalkių ir muilo likučių. Nuo to plaukai tampa šiurkštūs ir kieti. Geriausios plaukų plovimo priemonės putoja nestipriai, nes putos neturi įtakos šampūno kokybei. Šampūno neverta naudoti daug. Niekada tiesiogiai netrinkite šampūno koncentrato, o jį praskieskite.
Nelabai svarbu, ar šampūne yra gydomųjų žolelių bei vitaminų. Jos tik paviršutiniškai ir trumpam patenka ant plaukų, todėl per trumpą laiką veikliųjų medžiagų įsigeria nedaug.
Sušukavimas:
Plaukus šukuojame kasdien ir daug kartų. Dauguma merginų pasirenka palaidų plaukų sušukavimą. Jis nereikalauja nei laiko nei kažkokių ypatingų dalykų. Tačiau kitos merginos renkasi kasas, uodegas. Taip jos atrodo daug elegantiškesnės ir tvarkingesnės.
Šį mados sezoną į madą grįžta kasos. Jos būna įvairiausios. Vieni pinasi jų daug, kiti - vieną.
Dažymas:
Na aš esu prieš plaukų dažymą. Po dažymo plaukai atrodo kaip šiaudai ir labai pasižeidžia. Dauguma žmonių dažosi plaukus nė nenumanydami, kokias pasekmes gali turėti.
Daug mano draugų yra dažę plaukus. Aš visada peikdavau ir peikiu juos, nes jie gadina tai, ką davė gamta. Tačiau dėka savo draugei, ir man užėjo didelis noras pasidažyti. Tačiau geriau pamąsčiau ir pagalvojau, kad man to nereikia ir nusprendžiau nusidažyti tik vieną sruogą, kad sužinoti, kaip yra ištikrųjų. Dėl spalvos - neįsivaizduoju. Vieni siūlo baltą - kiti raudoną. O ką jūs man patarsite? O gal patys esate dažę plaukus? Pasidalinkite su manimi :)
Taigi tiek apie plaukus. Jeigu turite klausimų, visada galite klausti manęs formspringe. (Tiesiog spauskit ant žodžio "Formspringe")
Laukit tęsinio :)
3 komentarai:
Patiko, puikus straipsnis, gausu patarimų. Žodžiu šaunuolė :))
Ačiū, žiauriai malonu :)))))))*
Hmm... Kažkaip nelabai norėjosi skaityti šį straipsnį, nes jame trūko paveikslėlių. Jai nori sudominti skaitytojus, dėk paveikslėlius ;)
Rašyti komentarą